piątek, 24 lutego 2017

Start Otwock wycofał się z rozgrywek

   Start Otwock wycofał się z rozgrywek IV ligi.

   O tym, iż zespół może nie przystąpić do drugiej części rozgrywek, mówiło się już od początku roku. Ostateczna decyzja została jednak podjęta dopiero w tym tygodniu, a według informacji uzyskanych przez "Piłkę na Mazowszu" pismo z rezygnacją zostało już wysłane do Mazowieckiego ZPN. Oznacza to, że południowa grupa IV ligi kończyć będzie sezon w okrojonym składzie.
   Co wycofanie oznacza dla drużyn biorących udział w rozgrywkach? Po pierwsze - przymusową pauzę w terminie, w którym był zaplanowany mecz ze Startem (ucieszą się Mszczonowianka, Znicz II i Energia, które miały zaplanowane spotkania z klubem z Otwocka w terminach środowych).
   Ważniejsza jednak kwestia i pytanie - co z dotychczasowymi wynikami Startu? Otóż regulamin rozgrywek mówi: W przypadku rozegrania mniej niż 50 procent spotkań - anuluje się wyniki dotychczasowych spotkań tej drużyny. Według regulaminu spotkania z udziałem Startu Otwock powinny więc zostać anulowane. Dlaczego? Bo klub rozegrał jedynie 18 meczów jesienią (spotkanie z Błonianką oddał walkowerem), co oznacza, że nie zdołał rozegrać wymaganych 50 procent potyczek. Tylko jeden zespół zyska na takim obrocie sprawy - LKS Promna, który jako jedyny stracił punkty ze Startem. Nie zmieni się jednak pozycja beniaminka w tabeli, a jedynie zmaleje strata do czternastego KS Konstancin do dwóch punktów.
   Wycofanie się Startu oznacza, że klub z Otwocka w przyszłym sezonie będzie mógł wystartować w klasie A, co z kolei oznacza, że z warszawskiej ligi okręgowej spadnie o jeden zespół mniej, niż w sytuacji, w której Start znalazłby się w przyszłym sezonie w LO.

źródło: Start Otwock

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.